akupunktura
akupunktura
akupunktura
medycyna tybetanska
Home MEDYCYNA CHIŃSKA
Tradycyjna medycyna chińska to system liczący sobie ponad 4000 lat, u podstaw którego leży całościowe, holistyczne traktowanie człowieka i wszechświata zgodnie z filozofią TAO.
W przeciwieństwie do medycyny akademickiej leczenie nie jest oparte na diagnozie symptomów i leczeniu pojedyńczych organów, ale podobnie jak  w indyjskiej ajurwedzie i medycynie tybetańskiej, celem jest  znalezienie prawdziwej przyczyny chorób.
Pacjenci mający te same objawy, choroby mogą być leczeni w różny sposób, uzależniony od prawdziwych przyczyn choroby i indywidualnych uwarunkowań.

Przez wieki w Chinach system opieki zdrowotnej opierał się na regularnym i częstym kontakcie pacjenta z lekarzem, który był wynagradzany za stałe utrzymywanie pacjenta w zdrowiu. Lekarz mógł dokładnie obserwować pacjenta i reagować na pierwsze symptomy chorób, eliminować przyczyny dzięki dogłębnej wiedzy na temat stanu zdrowia pacjenta, jego sytuacji życiowej, stanu emocjonalnego i diety.

Medycyna chińska, system diagnostyczny i terapeutyka oparte są na analizie przemian energii  wewnętrznej Qi, stanów energetycznych yin i yang poszczególnych organów (teoria yin i yang, 5 elementów).

 

Gabinet Medycyny Tybetańskiej DŻUD SZY, os. Przyjaźni 4G 61-682 Poznań
tel.: 61 86 74 626, tel. kom.: 600 177 117
www.akupunktura-poznan.pl