akupunktura
akupunktura
akupunktura
medycyna tybetanska
Home MEDYCYNA TYBETAŃSKA

Kluczem do medycyny tybetańskiej jest całościowe, holistyczne traktowanie człowieka, także w ujęciu jedności z środowiskiem naturalnym, miejscem życia. W przeciwieństwie do medycyny akademickiej  człowiek nie jest trakowany jako zbiór narządów, których leczeniem zajmują się poszczególni specjaliści, ale jako całość, w której wszystkie narządy są ze sobą powiązane i harmonijnie ze sobą współpracują.

Medycyna tybetańska to kompleksowy i skuteczny system leczenia, którego korzenie tkwią w indyjskim systemie medycznym ajurwedy, a na przestrzeni wieków system ten czerpał także z medycyny chińskiej i arabskiej.

W medycynie tybetańskiej tak jak i chińskiej niezwykle istotną rolę odgrywa szczegółowa diagnostyka i wywiad z pacjentem. Metody diagnostyczne obejmują szcegółowe badanie tętna (360 rodzajów tętna), wygląd języka, uszu, oczu i  twarzy  badanie moczu i kału, badanie dotykiem, wąchanie.   Na diagnozę i przyjęte metody terapii  wpływają także płeć, dokładny wiek pacjenta, budowa ciała, aktualna pora roku.

W leczeniu stosuje się złożone specyfiki naturalne pochodzenia roślinnego, zwierzęcego, mineralnego, akupunkturę, puszczanie krwi, masaż, przyżeganie (moksza).

 


 

Gabinet Medycyny Tybetańskiej DŻUD SZY, os. Przyjaźni 4G 61-682 Poznań
tel.: 61 86 74 626, tel. kom.: 600 177 117
www.akupunktura-poznan.pl